Szövegírás

Az emberek gyakran összekeverik a szövegírást (copywriting) a különféle kommunikációs csatornákra szánt tartalomírással (content writing). A fő különbség a két típusú szöveg között mindenekelőtt abban rejlik, hogy az milyen célt kíván szolgálni. Ha a szöveget reklámozási céllal, a célközönség figyelmének felkeltése érdekében, ugyanakkor termékek, szolgáltatások vagy ötletek értékesítésére hozzuk létre, akkor azt copywriting tevékenységnek nevezzük.

A copywriting rendkívül egyértelmű, lineáris jellegű szöveg, amely stratégiai céllal készül és általában cselekvésre való felhívással végződik, amikor is az üzenet feladója valamilyen további aktivitásra kívánja rávenni az üzenet címzettjét: például egy adott termék vagy szolgáltatás megvásárlására.

A szövegíró szerepe tehát az, hogy a szöveg fokozatosan épüljön fel, vonzza az olvasó figyelmét, és arra késztesse őt, hogy az egyik mondatról a másikra haladva olvassa el a leírtakat, amíg el nem jut a végkifejlethez, a szöveg céljának megértéséhez. Mivel ennek a típusú szövegírásnak az a célja, hogy bizonyos ajánlatot ismertessen, és az olvasót rábírja arra, hogy megvásárolja a bemutatott terméket vagy szolgáltatást, ennek okán elmondható, hogy a szövegíró küldetése az lehet, hogy munkájával hozzájáruljon a konverziós ráta növekedéséhez és ezáltal támogassa az értékesítési százalék és a bevétel növekedését is.

Mi a Creative Advertisingnél az itt ismertetett szolgáltatásainkon keresztül mindezeknek a céloknak az elérésére törekszünk.

Szövegírói szolgáltatásaink

rövid és hatásos szövegeket írunk, amelyek cselekvésre ösztönöznek (call-to-action), és elég vonzóak ahhoz, hogy első kattintást eredményezzenek a potenciális vásárlóktól. Az ilyen típusú szövegek általában egy hasonlóképpen megnyerő, érdeklődést kiváltó és vizuálisan is erőteljes grafikával társítva jelennek meg, tehát együtt fejtik ki hatásukat az ügyfél megnyerése érdekében.

az a szerepe, hogy célzott ajánlattal vonzza a lehetséges ügyfeleket. Sok vállalkozás már nem foglalkozik hírlevelek készítésével, mert túl bonyolultnak találja azt, de mindezek ellenére van olyan üzenetük, amelyet e-mailben, azaz a digitális térben legközvetlenebb és legszemélyesebb módon, direkt megszólítással a leghatásosabban tudnának célba juttatni. Az e-mail küldése általában nem is kerül annyiba, mint a médiában való hirdetés, de vonzó tartalom nélkül értelmetlen elküldeni, hiszen anélkül landolhat a kukában, hogy azt a címzett kinyitná vagy elolvasná.

egy SMS üzenet akkor lehet vonzó, ha a tartalom rövid és lényegre törő. Rövid, de hatásos szövegeket készítünk, amelyekre nem elutasítás, hanem nyitott érdeklődés lehet a válasz. 

szövegeket írunk a közösségi oldalakon megjelenő hirdetésekhez (közösségi hirdetések), mind bejegyzések, mind pedig történetek formájában megjelenő reklám-tartalmakhoz. Ezeknek a szövegeknek a célja egy termék/szolgáltatás népszerűsítése a legkedveltebb közösségi oldalakon: Facebook, Instagram, LinkedIn, Youtube stb.

egy olyan tartalomtípus, amelyet a vállalkozás, a termékek vagy éppen a szolgáltatások népszerűsítésére használunk fizetett szalaghirdetéseken keresztül, online vagy offline térben egyaránt, vagy akár egy másik népszerű webhelyen (például olyan online újságok oldalán, amelyek ideiglenes hirdetési felületeket biztosítanak). Függetlenül attól, hogy hol lesznek kihelyezve ezek a reklám-bannerek, fontos, hogy úgy legyenek megtervezve, hogy a figyelem középpontjába tudjanak kerülni.

A szórólapok, akárcsak a plakátok az offline promóciók nagyon elterjedt és egyszerű eszközei. Ha azonban a hostess által átadott szórólap (amit valljuk be, nem is kértünk) nem tűnik elég vonzónak, az olyan, mintha a reklám-tartalmunk hordozóját egyenesen a szemetesbe dobtuk volna. Ezért van szükség kifogástalan vizuális és szöveges tartalomra. Nincs ez másként a városokban szétszórt reklámplakátok vagy egyéb óriásplakátok esetében sem: a szöveg legalább olyan fontos, mint a vizuális hatás.